Мех тижня: Цербер (Cerberus) – Ви точно робили до нього лише ЛАМи?

Виробник – Лекса Тех Індастріс

Рік виробництва – 3054

Клас – Штурмовий мех

Маса – 95 тонн

Двигун – 380 XL

Швидкість – 64 км/год

Ціна – 25,182,626

BV (2.0) – 2001

Перший штурмовий мех виробництва Лекса Тех – до нього вони робили лише ЛАМи. Також, вони продавали його всім, хто купляв, навіть Слову, і чомусь не зазнали втрат у часи Джихаду. Дивина, та й годі!

Цербер було розроблено у часи гонки переозброєння внаслідок навали лазерних аутистів, що змусило багатьох переосмислити такі терміні як “довга дистанція бою” та “достатня кількість зброї”. Результатом кропіткої роботи був 95 тонний мех з доволі цікавими інноваціями. Найбільшою були дверцята для висувної зброї в грудях, які дозволяли уникнути пострілів жабами після купання, так і ховали яку саме допоміжну зброю несе машина. Міцні ноги і здоровенний двигун дозволяли витримувати швидкість на рівні з важкими мехами, системи наведення були відкалібровані для боїв на великих дистанціях, а в руках прибрали актуатори долоні, та в той же час змогли зберегти їх функції завдяки прихованим пальцям на бочкоподібних руках.

Цербер – спритний 95 тонний снайпер, але 11 тонн феррофібри було замало – 35 (15 у спині) броні в центральному торсі, 21 (10 у спині) у бокових, 19 у руках та ногах – не найкраще бронювання. Також, кулемети та протиракетна амуніція в центральному торсі, відсутній кейс та XL двигун не сприяють виживанню. Оригінально Цербер був озброєний 4 середніми пульс лазерами у грудях, 2 кулеметами спрямованими назад для захисту від елементалей (яким, загалом, чхати на ті кулемети), протиракетною системою в голові машини та двома гаусовими гвинтівками у руках з 4 тонами снарядів на них. Для охолодження машина використовувє 12 подвійних охолоджувачів, тому взагалі не перегрівається, та може витримати перше влучання в реактор без особливих наслідків.

Виживання стало основною ідеєю інших моделей Цербера :

  • MR-V3 – Прибрали кулемети, накинули 1.5 тонн броні.
  • MR-5M – Модель популярна в Лізі Вільних Світів. Одну гаусову гвинтівку замінили на ER PPC, додали броні до 14 тонн, 2 середні пульс лазери (всього 6) та 3 подвійні охолоджувачі (до 15-ти).
  • MR-6B – Слово теж часто користувалось Цербером. 2 пульс лазери з моделі MR-5M було замінено на ER середні лазери, кулемети зняли, і вистачило щоб запхнути ще тонну ферофібри та С3і систему.
  • MR-7K – модель Темної Єри. Ендо сталевий скелет, антибалістична броня, і знову зняли кулемети.

Як можна було побачити, майже усі рефіти починались зі слів “зняли кулемети і додали…”, і справді, це певно найбільший недолік оригінальної моделі. Збільшення витривалості перевело Цербер з ролі важкого гаусового снайпера, який в ближньому бою ще і пульсами докине, на важкого снайпера, наближатись до якого взагалі дуже погана ідея. Використання Церберу доволі просте – біжи, стріляй, лови тих хто підійшов близько на пульси, дратуй ракетні човни в процесі. Бій проти нього залежить від моделі – і чим більше на машині броні, тим менш вигідно розмінюватись з нею пострілами.

Сподобалось? Підтримай нас на Патреоні.
Become a patron at Patreon!

Залиште коментар