Мех тижня: Гелеполіс (Helepolis) – артилерія на ніжках

Виробник – Машини Мітчела, ВЕСТ

Рік виробництва – 2460

Клас – Важкий

Маса – 75 тонн

Двигун – 225

Швидкість – 54 км/год

Ціна – 6,309,188

BV (2.0) – 1369

Машина Терранської Гегемонії, яка була створена як артилерійська платформа у форматі бойового меха, була «неефективною» (автор не згоден з цим твердженням*), і бувало, застосовувалась для придушення повстань. Фабрика цих машин була втрачена під час Другої Спадкової Війни. У часи Джихаду доктор Вайнінг відновив виробництво на Солярисі з деякими модифікаціями. Що ж було неефективним у дизайні?

Гелеполіс – 75 тонний мех, що несе 13 тон броні – 31 (12 у спині) в центральному торсі, 21 (10 у спині) в бокових торсах, 22 у руках та 25 у ногах. Усі локації спереду витримують принаймні одна влучання AC 20. Машина не найшвидша, але принаймні не швидкість Аннігілятора (Annihilator) чи Урбанмеха (Urbanmech). 10 подвійних охолоджувачів не справляються з альфа страйком, але, враховуючи арсенал машини, воне буде не так часто його робити. Щодо арсеналу – SRM 6, LRM 10 з тонною ракет кожна. Середній і великий лазери та Снайперська Артилерійська Гармата з 20 снарядами. Уся амуніція накрита кейсом. Загальна ідея була у (відносно) швидкому переміщенні для уникнення контр-батарейного вогню і використанні зброї короткої дистанції тільки щоб відбитися від ворога. Швидкості, загалом, достатньо для того, щоб підтримувати темп руху союзних штурмових мехів. Колісні та гусеничні артилерійські установи у цьому плані будуть дешевші, але і більш вразливі до вогню супротивника.

  • HEP-1H – примітивна модель, звичайні охолоджувачі, ракети відсутні, примітивна броня и швидкість Урбі. Автор повністю згоден з тим що саме ця модель справді виглядає кепсько на полі бою.
  • HEP-3H – Великий лазер став ER моделі. І все.
  • HEP-4H – Новітній варіант виробництва ВЕСТ. Машині видали ендо-сталевий скелет на Легкий Двигун, підвищивши швидкість до 64 км/год. Також LRM 10 довелось розділити на 2 LRM 5.

Ця машина зазнала вкрай малої кількості змін протягом 5 століть, але функціональними є лише версії на подвійних охолоджувачах. Також велика кількість альтернативних снарядів – димові, протипіхотні, освітлювальні, мінні, кластерні, картечні та снаряди з наведенням – дають дуже велику гнучкість на полі бою і можливість перекроїти його під себе. Як і кожна артилерія, Гелеполіс – це інструмент контролю поля бою. Міцніший за танки через шасі меха, але через це і привертаючий до себе більше уваги супротивника.

*У нових правилах артилерії збільшили в 2 рази пошкодження які вона наносить(20/10 з 10/5), можливо саме в цьому секрет старих записів про неефективність машини.

Сподобалось? Підтримай нас на Патреоні.
Become a patron at Patreon!

Залиште коментар