Виробник – СтарКорпс Індастріз, Холліс Індастріз
Рік виробництва – 2592
Клас – Штурмовий
Маса – 90 тонн
Двигун – 270
Швидкість – 54 км/год
Ціна – 10,091,280
BV (2.0) – 2227
Оригінально, Хайлендер планувався як машина для захисту міст і баз, яка мала використовувати стрибкові двигуни для перестрибування будинків, та воювати за загальним шаблоном міських боїв – постріли здалеку, вогонь ракетами через будинки, стрибки ближче для фінального удару. Але десь у процесі пілотам прийшла в голову ідея натомість стрибати 90 на ворога з метою розчавити його. Так звані «Похорони Хайлендера» набили чималої популярності, і меху навіть укріпили ноги аби краще на чужу голову стрибали.
Поступово, Хайлендери також перебрались на атакуючі позиції, з якими мехи справлялись часто краще за захисні, займаючи позиції командирів атакуючих ленсів в умовах важкої місцевості. Після розвалу Ліги Хайлендери майже вимерли і підтримувались на основі ремонту тільки у декількох найомних загонах. Ну, і по традиції в запасах Комстар. У 3030-х виробництво поступово почали відновляти, а з 3057 нові Хайлендери знову почали активно сходити з ліній збору.
Оригінальна машина несла в собі 12 охолоджувачів, 3 стрибкові двигуни, 15.5 тонн ферофібри, що давав 40 (16 у спині) броні у центральному торсі, 28 (10 у спині) в бокових торсах, 30 у руках і 38 у ногах. Також, був встановлений кейс. Озброєння складалось з 2 середніх лазерів, гауссової гвинтівки з 2 тоннами снарядів, LRM 20 та SRM, кожна з яких мала по тонні ракет. Загалом, мех мав зброю під усі дистанції будь яку ситуацію, не сильно нагрівався та був дуже міцним.
- HGN-732b – Апгрейд для елітних частин Ліги. Охолоджувачі замінено на 10 подвійних, тонна ракет короткої дистанції знята, і на ракети встановлено систему наведення Артеміс, додано третій лазер.
- HGN-733 – Втрачену гауссову гвинтівку замінено на AC 10 з 2 тоннами снарядів, додали ще тонну амуніції ракет, та дві тонни броні, яку перевели на стандартну, навіть трохи перегнавши стару модель за рівнем броні. Більше структурних змін Хайлендер не зазнав.
- HGN-733C – 2 тонни ракет стали ціною переходу на AC 20. Дуже потужна модель для бою на короткій дистанції.
- HGN-733P – AC 10 замінили на PPC та 7 додаткових охолоджувачів.
- HGN-734 – Лірійська модель часів громадянської війни. Використовуючи легкий двигун та знявши ракети великої дистанції, на машину встановили 2 Streak SRM 6 системи, 2 ER середні лазери, ER великий лазер та LB X 20 гармату. Потужна машина для короткої дистанції, яка живе за рахунок 14 подвійних охолоджувачів.
- HGN-736 – Модель Комстар. С3і система, SRM замінено на Streak SRM 4, 10 подвійних охолоджувачів та Артеміс на LRM 20.
- HGN-738 – Ще одна Лірійська модель. Важка гауссова гвинтівка з 3 тоннами снарядів, 2 ER середні лазери, ER великий лазер, LRM 15 з Артемісом і тонною ракет та Streak SRM 4 з тонною ракет.
- HGN-740 – Модель Темної Ери. Легка Ферро фібра, кейс 2, ER PPC з накопичувачем, STREAK SRM 6, LRM 20 з Артемісом та пара ER середніх лазерів загалом складає відносно стандартний шаблон Хайлендеру.
- HGN-694 – Ще одна Лірійська модель. Все озброєння окрім гвинтівки замінено на 2 ER великі лазери та важку гауссову гвинтівку і спробі створити снайпера Хайлендера.
- HGN-641-X-2 – Прототип Комстар. 2 MML 7 з Артемісом і 4 тоннами ракет, 2 ER середні лазери, гауссова гвинтівка що загалом стандарт Хайлендера. З новинок, С3 слейв, легка ферофібра, кейс 2, зміцнена внутрішня структура, але і XL двигун та XL гіроскоп. Доволі смілива і дивна комбінація.
Хайлендер майже відразу найшов свою золоту формулу за якою працював модельний ряд, який скоріше виглядає як спроби експериментів і спроб «а якщо зробимо так…» аніж радикальні переробки оригіналу, і за рахунок цього використання моделей Хайлендеру часто питання особистого смаку командира і доступності моделі аніж питання валідності самої моделі. У часи технологічного занепаду зброя була гірше але і в нього не летіли гаусски, у часи технологічного розквіту машина мала свою іконічну зброю і загалом прекрасно себе відчувала на полі бою. Хайлендер часто небезпечний на усіх дистанціях, може власноруч роздерти те, що надкусив, але часто в ньому недостатньо місця для ракетної амуніції аби закладати різноманітні варіації, тому в цьому машина виходить прямолінійною.
Бій проти Хайлендера теж часто прямолінійний, він буде стріляти і поступово наближатись, завжди знаєш чого чекати.
Це міцний та ефективний командний мех, у якого з вразливих місць можна зазначити концентрацію бк до ракет в одному торсі, часто лівому, знищення якого виведе велику частину зброї з ладу і підвищить шанси того, що пілот спробує когось розчавити. За рахунок використання стандартних двигунів він також доволі витривалий навіть у пізні роки.