Маса: 20 тон
Шассі: “Берган VII”
Двигло: ЕлТіВі 160
Крейсерська швидкість: 86 км/год
Максимальна швидкість: 129 км/год
Стрибкові двигуни: немає
Броня: “СтарСлаб/1”
Озброєння:

  • 1 середній лазер “Мартел”
  • 2 кулемети “СперріБраунінг”

Виробник: “Берган Індастріз”, “Еллайанз Дефенс Лимитед”, “Маджесті Металз енд Маньюфакчурінг”
Головне виробництво: Арес (“Берган Індастріз”), Альфераз (“Еллайанз Дефенс Лимитед”), Канопус IV (“Маджесті Металз енд Маньюфакчурінг”)
Засоби зв’язку: “Гаррет Т10-Б”
Система керування вогнем: “О/П 911”

Створений у 2499 році, “Локуст” залишається одним з найпопулярніших мехів у Внутрішній Сфері. Протягом п’ятиста років було створено багато нових легких машин, але лише декілька з них можуть продемонструвати ту ж вдалу комбінацію швидкості, надійності та – чи не найважливіше – ціни.

Можливості

Зразок мобільності за часів створення, “Локуст” – дуже ефективний скаут, і кращім за нього будуть лише машини зі стрибковими двигунами. Він добре броньований для своєї ваги, а кулемети роблять його ефективним проти піхоти. Для боротьби з більш важкими супротивниками – мехами, танками – “сарана” має лише один середній лазер. До того ж, цьому меху бракує рук, що обмежує його у ближньому бою.


Найважливіша зброя “Локуста” – швидкість, тож його насамперед використовують там, де фронт швидко зсувається. Іноді ці машини йдуть на прорив у слабких місцях, але частіше – першими стримують атаку супротивника, аж поки не прибудуть на допомогу важкіші сили. В обох випадках оточення ворога – найкраща тактика для цього меха.

Бойове використання

Буде важко назвати армію, що використовує мехи та не має “сарани”. Їх виробляє з десяток різних компаній, а на Периферії це чи не найпопулярніша машина та більша частина нерозвиненого місцевого виробництва. Найманці також люблять “Локуст” за доступність нових одиниць і запчастин для будь-якого гаманця.

Варіанти

Існує безліч моделей “Локуста”. Дім Штайнер у своїх LST-1S використовує замість кулеметів дві установки РМД-2, до того ж зменшивши кількість броні на тону. Варіант 1M, популярний у Федеративних Сонцях, має дві ПУ РВД-5 та бракує вже двух тон броні. У LCT-1E кулемети замінені на середній та малий лазери у кожній руці. Після Четвертої Спадкової війни Дім Ляо експериментував з встановленням на “сарану” міомерів потрійної сили, що були б нечутливі до газу-каталізатора. Числені менш відомі моделі буде важко перерахувати – їх виробляють у всіх куточках Сфери.

Відомі пілоти:

  • МехВоїн Майкл Ферман. Взірець для пілотів легких мехів, Ферман продемонстрував декілька трюків, що до того вважались неможливими на LCT, серед них – знищення “Крусейдера”. Разом з Другим батальоном Першої Амфігійської Легкої штурмової групи Ферман приймав участь у кампанії на Гальтері, а за часів Четвертої Спадкової війни – на Гальтері III та Нью Абердіні. Знання місцевості допомогли його підрозділу обійти супротивника біля перевалу Вухан та на рівнинах Уогналл на Гальтері III. Його навички скаута зіграли головну роль у захопленні Нью Деррі. На Нью Абердіні Ферман успішно вивів свою чоту на штаб міліції.
  • Лейтенант Марта Маверіс. Лейтенант Маверіс наразі призначена у розвідувальну чоту 32-го допоміжного полку Ліранської Гвардії. Маверіc – висока, струнка жінка, її щоки вкриті шрамами після інциденту у дитинстві. “Локуст” Маверіс зветься “Топотун” – у битві за місто Шулл на планеті Александрія Маверіс своїм мехом розчавила кілька ховеркрафтів та броньованих машин.
  • МехВоїн Джордж МакФірсон. МакФірсон очолює легкий розвідувальний підрозділ у міліції Капелан Марш. Він кілька разів відмовлявся від можливості отримати важкіший мех і залишається вірним “Диву Ванди” – своїй “сарані”, що він назвав на честь сестри що загинула у битві за Хоан. Джордж ніколи не називає свою машину “Локуст” – радше “кастрюля з пушками”.