Виробник – ВЕСТ

Рік виробництва – 3072

Клас – Штурмовий мех

Маса – 85 тон

Двигун – 225 XL

Швидкість – 54км/год

Ціна – 17,920,025 (омні база)

BV (2.0) – 3,255

Основний штурмовий мех Суспільства, кабала (таємної змови) науковців кланів що повстали проти касти воїнів. Його було створено засновуючись на уроках Такіїду як ультимативну дезгра-машину, що мала битися, використовуючи тактики сфери та крадену С3 систему. Результатом стала машина, яку частіше підводили пілоти, ніж навпаки, що порушувало багато традицій кланової омні-технології. Після перемоги домашніх кланів над Суспільством, машина була заборонена, але «детально вивчалась», оскільки дезгра-мобілем її робила лише одна скромна електронна система в голові. Чому ж так сильно підгорали сідниці воїнів що билися проти остеону по зеллбрінгену? Якщо коротко, це звучало як «Воно не помирає».

Розглянему спочатку базове шасі цього омнімеха. Укріплена внутрішня структура, що фактично подвоює внутрішню структуру та зменшує шанси на критичні влучання. Розподіл броні – 8 голова, торс 40(12 спина), бокові торси 24 (12 спина), 24 руки і 36 ноги. Причина такого розподілу – тип броні. Ферро-ламелорна броня (клан Сніжного Ворона взяв броню з космічних кораблів і одягнув у неї мехи), що зменшує усі пошкодження на 20%, а іноді і більше (1 за кожні 5 повних одиниць, гаусс стає 12, AC20 – 16, а кластери LB-Х взагалі не можуть пошкодити машині) а також дозволяє ігнорувати бронебійні заряди. З масою у 18 тон броні і вищезгаданою структурою, перед нами дуже витривала і міцна машина. Ще у неї, звісно ж, кокпіт у торсі, бо коли ти робиш невмирущу машину, зупинитись вже важко. До речі у конфігураціях з амуніцією у торсах присутній CASE II – чого б його там не було. Для охолодження використовували 10 стандартних подвійних охолоджувачів у реакторі, додаючи при необхідності більше. У машину вбудована система одночасного захоплення кількох цілей та торс з повним проворотом.

Наостанок, в голову вшита НОВА Комбінована Система Радіоелектроннї Протидії. Це комбінована система С3 та РЕП, яка не може бути розірвана нічим, крім іншої подібної системи, і працює як С3(покращена) Комстар та Слова. Важить це диво 1.5 тон, займає 1 слот та коштує більше мільйона ц-білів. Звісно, така система була і на інших мехах Суспільства, тому враховуючи рівень звеваги до С3 серед кланів, помноживши його на домашні клани, знову помножимо на максимальний рівень дезгри, коли якийсь хлопець з темної касти роздирає зоряного капітана по даним сенсорів іншого маргінала, можна отримати приблизні показники температури сідниць воїнів що билися з Остеонами. Також згадаємо, що Суспільство використовувало формації 1-3-9-27 замість стандартних кланових, що призводило до же більшого рівня хаосу на полі бою Війн Жнив.

Тепер перейдемо до конфігурацій.

  • Остеон Прайм – 4 іАТМ ракетні системи з 13(!) тонами ракет, на 90 залпів, 5 типів ракет – стандартні, підривні, підвищеної дистанції, електромагнітні, інферно. І, звісно, всі ракети керовані. Кожна пускова установка може перемикатись на інший тип ракет, а три тони ракет лежить у пустій голові машини.
  • Остеон А – 4 додаткових охолоджувача, ER великий лазер, середній пульс лазер, 2 покращених важких середніх лазери ( improved heavy medium laver), три МехМортири/8. Це артилерійська конфігурація для винищення протомехів, піхоти та батл арморів. Але КЕЙС могли б і лишити.
  • Остеон B – 8 додаткових охолоджувачів, великий вібромеч, три ER великі лазери, два покращених важких великих лазера. На дезгра-мобіль додали зброю ближнього бою. Перша конфігурація лінійного бійця з ухилом у зближення з супротивником.
  • Остеон C – 5 покращених стрибкових двигунів, 4 середні пульс лазери, 2 великі пульс лазери та прицільний комп’ютер. Це конфігурація ближнього бою, але з нагрівом можуть буди великі проблеми.
  • Остеон D – 9 додаткових охолоджувачів, 4 великі пульс лазери. Для тих, хто не хоче згоріти на роботі.
  • Остеон E – ER великий лазер, ER середній лазер, дві гіпер штурмові гаусові гармати і амуніція. Все стає краще з гіпер штурмовими гаусовими гарматами, особлико коли є бажання роздерти когось кластерами.
  • Остеон F – Роторна АС/5, гвинтівка гаусса, ER великий лазер, 8 кулеметів, 4 тони амуніції для автоматичної гармати, 2 для гаусової гвинтівки, 1 для кулеметів. Коли абсолютно точно треба винищити танки та піхоту.
  • Остеон G – Дві Ерроу 4 системи (Arrow IV), 2 середні пульс лазери, 2 ER середні лазери. Це клон Наги, який повільніше повзає, але не помирає від трьох влучаннь.
  • Остеон U – Підводна конфігурація для донних воїнів. Харгель**, дві гвинтові системи для маневрів, 4 торпедні апарати підвищеної дистанціі 15, 9 тон ракет. Дуже витривали і страшна машина для боїв під водою, якщо вірити словам одного очевидця, який там бився.
  • Остеон Ягуар – Машина Руссо Ховела на прізвисько «Ягуар». Ультра АС/20, ER РРС, ER великий лазер, 2 ER маленькі лазери, висувний меч. Можна пожартувати про любов бандитів до висувних гострих предметів, але автору цікавіше те, хто імпортував цю технологію у клановий простір, і чому це був ділець клану Діамантової акули.


Остеон – це ще одна спроба створити універсальне шасі під різні ролі, у цьому випадку – назвичайно міцне. Часто конфігурації можуть сильно вигріватися чи програвати по вогневому потенціалу іншим штурмовим мехам, але неймовірна міцність машини дає їй можливість затягти бій та часто дочекатись вибуху амуніції супротивника.

*Дезгра – кланівський термін для юнітів, особ та підрозділів, що зганьбили свою честь.
**Харгель – (гель, що заповнює щілини між бронею таким чином, що можна не боятись затоплення локації меха, якшо там ще є броня)