*Бабка

Виробник – Ваказаші Ентерпрайз

Рік виробництва – 3059

Клас – ВТОЛ (Важкий)

Маса – 56 тонн

Двигун – Фюзіонний

Швидкість – 97 км/год

Ціна – 2,753,911

BV (2.0) – 223

Логістика на полі бою, особливо доставка власних військ швидко в потрібне місце та організація збору трофеїв, завжди були вкрай важливі для війн у Внутрішнй Сфері, тип паче коли треба встигнути вивезти надцінні кланові трофейні машини. І от, перед операцією БУЛЬДОГ Дім Куріта створив у секреті один з найкращих засобів вкрасти Дайші, поки клановий пілот побіг по шаурму/рамен/відключився після альфастрайку.

У часи Джихаду інформація стала публічною, і з того часу Сфера почила активно скупляти та використовувати Тонбо як військову та інженерну транспортну машину, і йх можна було побачити навіть у туманах кланів.

Тонбо – надважкий транспортний гелікоптер, бо завдяки своїм чотірьом підйомникам може переносити 112(!) тон вантажу, загін піхоти (переважно інженерів) та 7 тонн комунікаційного обладнання, фактично виконуючи ролі транспорту та мобільного штабу. Протягом операції БУЛЬДОГ Тонбо вилітали з модифікованих дропшипів Роза наче хмари комах і за лічені хвилини виносили все що могли з поля бою, подібно до міфів про сарану, яка пожирає людей за секунди. Сам по собі гелікоптер не найшвидший – 97 км/год це мало як на гелікоптер, і обладнаний комерційною бронею рейтингу 7, всього 2.5 тони – 18 одиниць в лобі, 15 по бокам, 10 в кормі та 2 у роторі. Загалом, краще не підставляти машину під чужий вогонь. Феноменальні транспортні можливості призводили кілька разів до інцедентів, коли Тонбо намалагись використати для перевезення нелогічно великих вантажів, чи навіть підняти ними корабель, бо здоровий глузд, нажаль, не так часто відвідує людей в 31 столітті.