Виробник – Клан Примарного Ведмедя, Берган Індастріз

Рік виробництва – 3001

Клас – Штурмовий

Маса – 100 тон

Двигун – 400 XL

Швидкість – 64 км/год

Ціна – 29,791,333

BV (2.0) – 2927

Кадьяк – тотемна машина клану Примарного Ведмедя, що мала стати символом клану, спритним і із страшним вогневим потенціалом. Здавалось би, це неможливо, але завдяки ряду рішень під час дизайну результат виявився вкрай ефективним. Оригінально, В машині також мала бути присутня MASC система, та нажаль її не вдалося встановити на шасі і проект отримав окремий напрям, перетворившись на Гладіатор (Gladiator), 95 тонний швидкий омнімех. Цими машинами Клан Ведмедя розплатився з Воронами за Левіафани – найбільші кораблі в історії, на яких клан переїхав у Сферу.

У серці Кадьяка – колосальний двигун, що дозволяє йому рухатись швидше ніж переважна більшість 100 тонних мехів може собі дозволити. У руках машини – 8 ER середніх лазерів ,по 4 у кожній руці. У центральному торсі один ER великий лазер, у торсах – Ультра AC 20 з 2 тонами снарядів та 2 STREAK SRM 6 з двома тонами ракет. 20 подвійних охолоджувачів не зможуть витягнути альфа-страйк, їх вистачає лише на середні лазери машини, але потенцій удар на короткій дистанції страхітливий. Мех несе 17.5 тон броні – 40 (15 у спині) у центральному торсі, 32 (10 в спині) у бокових торсах, 32 у руках і 34 у ногах.

В результаті, оригінальний Кадьяк – швидка, гарно броньована машина з колосальною вогневою потужністю. Основна тактика – наближення до супротивника з подальшим знищенням вщент. Також, у машини є величезні кігті у руках. За правилами гри вони декоративні, але у книгах мехи роздирають ними ворогів.

  • Kodiak 2 – 4 середні лазери та 1 ракетна установка знімаються задля встановлення 4 стрибкових двигунів, що додає мобільність але жертвую вогневу потужність.
  • Kodiak 3 – Варіант Клану Сніжного Ворона. Лише 14 охолоджувачів, та 4 лазери лишається віж оригінальної машини, на заміну їм приходять 2 LB X 20 з 6 тонами снарядів та прицільний комп’ютер. Смерть літаків та техніки.
  • Kodiak 4 – 4 лазери, 2 LRM 20 З артемісом і 4 тонами ракет, та LB X 20 з 2 тонами снарядів. Це перетворює Кадьяк на спритну і міцну платформу кластерного вогню.
  • Kodiak 5 – 23 подвійні охолоджувачі, 9 ER середніх лазерів, повертається ER великий лазер і додається ще один. На місце гармати стає гаусова гвинтівка з 2 тонами відер. Тепер воно ще і з гаусскою.
  • Kodiak Cale – перебудований трофейний мех. Від кланів лишається скелет, 15 подвійних охолоджувачів, 3 ER середні лазери та ракетна система. Від сфери – Важка PPC, AC 10 з 2 тонами снарядів, 2 ER середні лазери , 2 звичайні середні лазери, Активна проба, С3 мастер на звичайний двигун (швидкість падає до 54 км/год).

Як використовувати цей мех? 4 – машина вогневої підтримки. Усі інші Кадьяки рухаються у сторону супротивника перебіжками гатячи своїм нескінченним арсеналом залежно від дистанції. Воюючи проти цих машин, не слід іти на зближення, за можливістю треба цілити бокові торси, де у них знаходиться більша частина снарядів а також основні великі гармати.