Мех тижня: Омега (Omega) – Перший функціональний надважкий мех

Виробник – Виробництво Скобель

Рік виробництва – 3076

Клас – Надважкий

Маса – 150 тонн

Двигун – 300 XL

Швидкість – 32 км/год

Ціна – ??? (Точна інформація відсутня)

BV (2.0) – 3001

Ще з часів Терранської Гегемонії та провалу Матара інженери мріяли подолати 100 тонний барьер у виробництві бойових мехів. Ще більше, ще важче, ще міцніше, і тому подібне. Але, першими хто зміг створити по справжньому функціональний надважкий бойовий мех було Слово Блейка. Навіть на етапі прототипної розробки, Омега стала надзвичайно неприємним сюрпризом для союзних сил під час штурму Терри. Незважаючи на знищення фабрики, Республіка Сфер створила свою версію дизайну, також Омеги використовували гладіатори Куріта на Солярисі на арені Ішияма. Бо справді, коли в тунелі шахти зза рогу виповзає 150 тонна махіна, воїн вчиться цінувати своє життя.

Інженерні рішення в основі створення Омеги звелись до того, щоб розглядати надважкі машини не як продовження стандартної лінійки розмірів, що закінчилося раніше провалом, а як інженерний виклик. Скелет з ендо сталі за розмірами у півтора рази перевершив Королівського Краба, спеціалізовані схрещені міомери не рвались і витримували вагу машини, колосальні актуатори приводили в рух бойову машину. У всіх інженерних рішень були вельми буденні витоки, які використовувались у створення Королівського Краба та Підкорювача (Vanquisher). Результатом стала 21 метрова машина, яка окрім іншого, змогла вмістити гауссову гвинтівку у центральному торсі.

Озброєння Омеги доволі просте. 3 гауссові гвинтівки, 10 тонн снарядів до них. 2 LB X 10 і 4 тонни снарядів до них, КЕЙС ІІ та С3і система. Скромні 10 стандартних охолоджувачів, командні системи зв’язку та додаткове сидіння для командира. 27 тонн броні – загалом 60 (20 у спині) у центральному торсі, 45 (19 у спині) у бокових торсах, 44 у руках та 62 у ногах.

У Омеги майже відсутнє дороге чи вразливе обладнання, що, враховуючи її швидкість підштовхує до ідеї її використання на зразок Аннігілятора, Матара (теоретичного) та інших захисних мехів – як якір для рівня, який доволі важко ігнорувати в бою, який приверне до себе увагу ворога, і який витримає колосальну кількість вогню і навіть може пережити влучання капітальної зброї. Жодна Омега не була в бою без підтримки, часто це були ЛАМи, дрони та батл армори. Велика кількість снарядів на борту дозволяла дуже довго лишатись в бою, ще більше підвищуючи загальну витривалість військ Слова (Кланові воїни Союзників все ще любили бігти на найбільшу ціль та кидатись в неї батчалом, бо там багато слави).

SHP-5R – Версія Республіки Сфер замінила ендо-сталевий скелет на звичайний і гауссові гвинтівкі на важкі PPC і втратили С3 систему. Незважаючи на більшу незалежність від снарядів (надважкий мех від них і так далеко не втече) ця модель мала ряд проблем з системами охолодження і вважалась гіршою за оригінал.
Використання Омеги в бою потребує деякого часу на пристосування до розмірів машини та її взаємодії з оточенням, що як і не дає можливості сховати її у лісі, на відміну від звичайного бойового меха, так і дозволяє інгорувати дерева та інші недостатньо міцні перепони, бо хтось просто завеликий. Також положення гауссових гвинтівок на висоті 21 метра дозволяє машині фактично іноді дивитись “згори” на ворогів які намагались сховатися від цієї махіни. Після цього використання Омеги більше нагадує нескінченну стрілянину по усім ворожим силам, які знаходяться в межах досяжності її зброї. Битва проти Омеги вкрай неприємна, бо “та коли ж ти здохнеш”. Надзвичайно товста броня, невразливість навіть до підриву гауссової зброї перетворюють бій на танці навколо невмирущого бегемота, який кожні 10 секунд огризається по комусь чий кокпіт йому найбільше недовподоби, поки ви продираєтеся крізь усю охорону, бойові броні які в процессі намагаються підірвати вам ноги чи роботів вбивць у яких “Пілілім-пім-пім смерь мішкам з м’ясом” активовано в режимі геноциду. Також, ближній бій не найкраща ідея через 150 тонний копняк який можна отримати доволі просто.
Загалом, перша функціональна надважка бойова машина показала як єфективність напряму, так і його потенціал.А також поповнила список вундерваффе.

Сподобалось? Підтримай нас на Патреоні.
Become a patron at Patreon!

Залиште коментар