Виробник – Груміум Крієйшнс

Рік виробництва – 3059

Клас – Штурмовий

Маса – 90 тонн

Двигун – 270

Швидкість – 54 км/год

Ціна – 10,227,700

BV (2.0) – 2079

Плани розробки Вікінга витікають з моделі Арчера, якого використовували при одній скромній битві 3052 року, де кілька інженерів зупинили навалу кланів на 15 років. Власне, мова йдеться про битву за Такіїд. В основі модифікації Арчера були 2 LRM 15 системи, що було певної мірою максимумом кількості ракет, які за 10 секунд може запустити мех внутрішньої сфери. Концепт Вікінга був доволі простим – здоровенна 90 тонна махіна, яка має замінити Арчера та Бомбардира, і напхати туди достатньо дрібної зброї аби елементалі та піхота не лізли на його ноги.

Створення цієї машини також були стимульоване втратою Терри, коли її відбило Слово у Комстар, і виробництво було винесене до фабрики у Расалхагській республіці, яка в той час була протекторатом Комстар. Вікінг був другою машиною, після Беовульфа, що був випущений для Комстар та військ Республіки.

В основі машини – ендо сталений скелет, 270 звичайний двигун з 10 подвійними охолоджувачами, торси накриті кейсами. По броні – 15.5 тонн броні, 33 (10 у спині) в центральному торсі, 31 (7 у спині) у бокових торсах, 30 у руках і ногах. Це робить вікінга значно міцнішим за Лонгбоу, інший іконічний ракетний мех підтримки. По зброї, Вікінг несе 2 малі лазери, 4 кулемети у ногах з тонною патронів а також 2 LRM 20 та 2 LRM 15 з системами наведення Артеміс та 7 тоннами ракет. Стандартна модель – одна з найстрашніших машин ракетної підтримки сфери і може засипати супротивника більшою кількістю ракет аніж спеціалізований танк, все ще витримуючи 2 гауссові влучання у торси, руки чи ноги, а також лишаючись боєздатним навіть з відірваним торсом, чого вже часто не могли дозволити собі мехи цієї епохи через XL двигуни.

  • VKG-2G – використовувався як машина для прямого бою. Броні тепер 17.5 тонн – стандарт для усіх інших моделей Вікінга, машина несе 2 додаткові подвійні охолоджувачі, Guardian ECM, гауссову гвинтівку з 2 тоннами відер, LB X 10 гармату з 2 тоннами снарядів, 3 середні пульс лазери і великий пульс лазер. Це дуже ефективна машина на середній і короткій дистанції, яка доволі легко може як роздерти інший мех, так і створити загрозу танкам, гелікоптерам та піхоті.
  • VKG-3A – Лише 11 подвійних охолоджувачів, 2 середні пульс лазери та малий пульс лазер використовуються для захисту на короткій дистанції. Основна зброя – 2 MML 7 з Артемісом і 3 тоннами ракет та ARROW IV ракетна артилерія з 4 тоннами ракет. Ця модель міцна і доволі потужна артилерійська машина, оскільки двигун замінено на компактну версію.
  • VKG-3W – Модель Слова. Зброя – 4 ММL 9 з 7 тоннами ракет, 2 Легкі AC 2 та 2 STREAK SRM 2 з тонною снарядів. Звісно, містила C3I систему. Фактично, це дуже броньована версія однієї невеликої машини що обвішана SRM системами.

Використання Вікінга залежить від моделі. Оригінал – ракетний крейсер, що може сидіти на пагорбі або в лісі і заливати поле бою ракетами. 2G – класичний штурмовий мех і має використовуватись як такий – іти на зустріч ворогу і стріляти. 3A використовуються для артилерійського вогню і загалом може відбитись від розвідників ворога завдяки дуже товстій броні як для артилерії, але краще щоб до нього взагалі ніхто не добігав. 3W – SRM Carrier у формі меха. І дуже гарно замаскований, бо почувши про AC 2 вороги часто можуть перестати звертати увагу на цю машину, що дозволить їх принести усі свої 40 ракет у дистанцію вогню.

Як битись проти Вікінга? Пам’ятати, що завдяки кейсу і використанню компактного або звичайного двигуна він часто не розвалиться від одного влучання, а машина ще і міцна і не несе менше 15.5 тонн броні. Основна зброя зазвичай у руках та торсах, і через відсутність рук у Вікінга профіль великої Катапульти, і вставати йому важче ніж більшості машин. Також, у Вікінга вшиті системи мультинаведення, що дозволяє вести вогонь по кільком цілям. Проти стандартної моделі, краще наближатись і входити в мертву зону ракетних систем, продираючись крізь його охоронців. Проти 2G – якнайшвидше пробивати торси і ламати йому гаусску та пробивати бк. З 3A важко оскільки воно взагалі може не знаходитись на полі бою і стріляти за 8 карт. 3W не варто недооцінювати, і завжди дивитися на його сили підтримки.

От такий він, Вікінг. Загалом, доволі простий, прямолінійний та ефективний дизайн.