Виробник – Корпорація Малтекс
Рік виробництва – 2660
Клас – Середній мех
Маса – 45
Двигун – 180
Швидкість – 64 км/год
Ціна – 3,470,865
BV (2.0) – 1089
Віверна була розроблена Малькетксом як мех, що спеціалізувався на боях у містах та інших важких умовах – горах, джунглях, густих лісах. Також машини мала функцію придушення громадських протестів, що створило стигму меху яким залякують мирне населення. Але при боях у важких умовах Віверна могла доволі легко звалити ворога значно більшої вагової категорії, що завоювало машині славу небезпечного бійця. Незважаючи на відносно малу швидкість, Віверни переважно маневрують на своїх стрибкових двигунах, і рідко підставляються під прямий удар, якщо є можливість. А майже 10 тонн броні на оригінальній моделі дозволили їй переживати більше влучань, ніж часто можуть собі дозволити 45 тонні мехи.
Розвал Зоряної ліги привів до технологічної деградації, але нові машини продовжували випускати, Комстар, як завжди, сидів на своїх запасах і охоче їх використовував, а клани створили власну ІІ клан версію машини. Віверна була однією з машин, яка отримало прізвисько «Кланбастер» за участь у Такіїдлькій кампанії і активно використовувалась як Домами сфери так і Комстаром та Словом.
Віверна не дуже швидка машина, оскільки основні маневри закладені у 4 стрибкових двигуна машини. Для охолодження використовувалось 12 звичайних охолоджувачів, а броні було 9.5 тонн. Розподіл наступний – 20 (7 у спині) в центральному торсі, 16 (6 у спині) у бокових торсах, 14 у руках і 22 у ногах. Як на 45 тонн, майже чверть машини це її броня. По зброї, машина має LRM 10 з тонною ракет, SRM 6 з тонною ракет, 2 маленькі лазери і великий лазер. Ракети накриті кейсами, а вагу зберігає ендо сталевий скелет. Загалом, нічого зайвого, ракети для бою на непрямій дистанції, потужний арсенал короткої дистанції, достатньо броні аби пережити удар у відповідь. Ліва рука пуста, і може використовуватись як щит або для ближнього бою.
- WVE-5Nb – Апгрейд оригіналу для елітних бригад Зоряної Ліги. Використовував XL двигун, що дозволило встановити додатковий охолоджувач, замінити один з малих лазерів на середній та великий лазер на великий пульс лазер. Загалом, пряме вдосконалення вогневого потенціалу ціною витривалості.WVE-5Nsl – Апгрейд для звичайних частин Зоряної Ліги (і технологічно досконаліший за елітну машину, ти диви). 10 Подвійних охолоджувачів дозволили впхнути ще один маленький лазер у голову машини, а замість SRM 6 поставили 3 STREAK SRM 2. Великий лазер підняли до ER версії. Ще одне пряме вдосконалення мехаю
- WVN-5UX Wyvern City – Експериментальний командний варіант, який мав швидко добігти до проблемних місць поля бою. Використовував 10 подвійних охолоджувачів, 1 ER великий лазер, 2 SRM 6 з 2 тонами ракет та 2 танкові гранатомети для знищення піхоти. Також, в машині була встановлена командна консоль для ще кращого управління полем бою та нагнітач для розгону до 86 км/год. В результаті Лізі не сподобалась ефективність меха і в 2687 році програму закрили.
- WVE-6N – Версія спадкових війн. Мех втратив тону броні і кейс, а також ендо сталевий скелет, але зберіг усі інші показники. Загалом, могло були і гірше, трохи постраждала витривалість але дизайн не вимер.
- WVE-9N – Версія Кланбастер. Лише 8 тонн броні, SRM замінено на одну STREAK SRM 2, але малі лазери замінено на середні пульс лазери, а великий лазер на великий пульс лазер, що зміщує акцент з ракет на енергетичну зброю. 10 подвійних охолоджувачів загалом справляються зі своєю роботою
- WVE-10N – Апгрейд 3065 року що перетворює Віверну на снайпера. Лишаються лише 8 тонн броні, LRM, 1 середній пульс лазер. Новинки – ER PPC, С3і та Guardian ECM. Роль цієї машини – бути безпечним елементом інформаційної сітки та вести снайперський вогонь за телеметрією побратимів.
Використання Віверни залежить від її моделі. Абсолютна більшість моделей це сильний і смертоносний боєць, який може витримати кілька ударів і нанести болісний удар у відповідь. Лише остання модель перероблена у снайпера має іншу роль – скакати і стріляти, підтримуючи нерозривною телеметрію для більших машин. Кланбастер іде в напрямку «Я все одно помру, тому напхаю більше зброї». Всі моделі мають вільну ліву руку, якою можна прикриватись від вогню або при необхідності намагатись поцілити чужий кокпіт лящем.
Битись проти Віверни не складно у відкритому полі, але чим гірші умови тим краще вона себе покаже. Не слід давати їх стрибнути собі за спину, оскільки лазерний залп з подальшими ракетами можуть легко знищити навіть штурмовий мех. Вогонь варто фокусувати на праву сторону машини, де часто знаходиться більшість її зброї.
Загалом, Віверна – ефективний і доволі небезпечний бойовий мех, який тим краще, чим гірше оточуюче середовище.